Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W bagnach nad Łyną znaleziono ciało. Policja potwierdza: to zaginiony student z Olsztyna

Fot. policja

W okolicach bagien w pobliżu rzeki Łyny, w wodzie skutej lodem, znaleziono ciało człowieka. To 21-letni zaginiony student z Olsztyna.

W akcji brała udział grupa poszukiwawcza, złożona z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, żołnierzy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz policjantów z komendy miejskiej i strażaków ochotników z Gutkowa, Bartąga, Gryźlin, strażaków z PSP oraz przedstawicieli Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa.

Na ciało natknęli się żołnierze wojsk obrony terytorialnej, którzy przeczesywali teren – mówi ppłk. Łukasz Buczkowski, dowódca 45 batalionu lekkiej piechoty w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Poszukiwania trwały na bardzo rozległym i trudnym terenie – poinformował Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP

00:00 / 00:00

Student zaginął 17 stycznia. Rejon, w którym był poszukiwany Witold Studniarz pokrywał się z miejscem odnalezienia zaginionego przed rokiem Radosławem Zalewskim, który przyjechał na sylwestra do Olsztyna z Ostrowi Mazowieckiej.

Ciało znajdowało się około 6 kilometrów od miejsca zaginięcia Witolda Studniarza – mówi starszy sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji

00:00 / 00:00

Po wydobyciu ciała z zamarzniętej wody, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Potwierdzi tożsamość zmarłego i pomoże w ustaleniu okoliczności tego zdarzenia.

 

Autor: J. Golon/D.Grzymska
Redakcja: K. Piasecka/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w student, poszukiwania, uwaga
Pandemia nie zwalnia. Region znowu z najwyższym współczynnikiem zakażeń

W całej Polsce jest 4 326 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej, bo 586 na Mazowszu. 377 nowych przypadków SARS-CoV-2 odnotowano w województwie warmińsko-mazurskim - wynika z najnowszego...

Zamknij
RadioOlsztynTV