Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W audycji Na Zdrowie o wizytach u ginekologa. „Mogą uchronić przed rakiem”

Łagodna torbiel o średnicy 50 cm. Fot. szpital

Późny wiek nie zwalnia z wizyty u ginekologa. Lekarze olsztyńskiej polikliniki apelują, żeby panie w każdym wieku regularnie odwiedzały ginekologów, również po menopauzie.

Przyznają, że coraz częściej operują kobiety z guzami ważącymi kilkanaście kilogramów. Czasem są to niegroźne torbiele, ale zdarza się, że jest to rak jajnika. Gościem Agnieszki Lipczyńskiej był prof. Marcin Jóźwik, który kieruje Oddziałem Ginekologii Onkologicznej i Uroginekologii Szpitala MSWiA z Warmińsko-Mazurskiego Centrum Onkologii w Olsztynie. Swoją historię opowiada też pani Barbara, której usunięto niezłośliwą zmianę ważącą 10 kilogramów.

W audycji Na Zdrowie rozmawiano także o Europejskim Tygodniu Szczepień. To inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia zwiększająca świadomość na temat szczepień i podkreślająca ich znaczenie w ochronie zdrowia. Liczba szczepień dzieci w kraju spada, także w województwie warmińsko-mazurskim, ale – jak oceniła Monika Madoń – z olsztyńskiego sanepidu sytuacja w regionie nie jest zła.

Posłuchaj audycji Na Zdrowie

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w zdrowie, lekarz, rak, ginekolog, choroba
Lekarze z Olsztyna uratowali 17-latka przed amputacją nogi

Sukces lekarzy pediatrów-ortopedów z Olsztyna i Warszawy. Przeprowadzili skomplikowany zabieg u 17-latka z Olsztyna z użyciem planowania przedoperacyjnego z zastosowaniem druku 3D, zespolenia mikronaczyniowego i przeszczepu...

Zamknij
RadioOlsztynTV