Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Archidiecezji Warmińskiej pojawią się katechiści. Ustanowił ich papież Franciszek

W Archidiecezji Warmińskiej będą szkolić się katechiści. To posługa wprowadzona przez papieża Franciszka w 2021 roku.

Arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński powołał do istnienia Warmińską Szkołę Katechistów, która będzie kształciła kandydatów do posługi katechisty na Warmii.

Katechista jest osobą, która ma pomóc w ewangelizacji i prowadzeniu katechezy parafialnej wiernych w każdym wieku np. przygotowującym się do sakramentów bierzmowania czy małżeństwa. Kandydaci do tej posługi muszą wykazywać się „zapałem apostolskim”, być osobami pobożnymi, a także cieszyć się dobrą opinią w swojej wspólnocie parafialnej. Co ciekawe, katechistą może zostać zarówno mężczyzna, jak i kobieta.

Odpowiedzialnym za formację w szkole będzie moderator, którym został ks. dr Zdzisław Kieliszek, wikariusz biskupi do spraw formacji stałej.

Formacja do posługi katechisty będzie trwać 2 lata. Pierwszy cykl formacyjny ma rozpocząć się we wrześniu, a zgłoszenia trwają do 15 czerwca.

Autor: M. Rutynowski

Więcej w Archidiecezja Warmińska, Abp Józef Górzyński
Czy wizjonerka z Gietrzwałdu zostanie beatyfikowana? Zakończył się proces o cud

W Archidiecezji Warmińskiej zakończył się proces o cud za wstawiennictwem Sługi Bożej Barbary Samulowskiej. Dokumenty zostały wysłane do Stolicy Apostolskiej. To może oznaczać szansę na możliwie...

Zamknij
RadioOlsztynTV