Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga na łosie. Specjalne tablice ostrzegają kierowców przed dziką zwierzyną

Fot. fotolia

Kierowcy jadący ekspresową „7” na odcinku Elbląg – Gdańsk powinni uważać na łosie. Sprawa jest poważna, dlatego gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych i Autostrad ustawił tablice ostrzegawcze w najbardziej niebezpiecznych miejscach.

Są one zainstalowane w rejonie Nowego Dworu Gdańskiego, przy węzłach drogowych Cedry Małe i Dworek. Zagrożony odcinek to aż 16 kilometrów. Podobne tablice znajdują się również w okolicach Elbląga.

Żuławy to nie jest leśny obszar, ale okazuje się, że i tu możemy spotkać wędrujące łosie. Uważać trzeba np. w okolicy Wisły, kilka takich starć samochodu z łosiem zakończyło się śmiercią tych zwierząt – ostrzega rzecznik GDDKiA w Gdańsku Piotr Michalski. Dlatego obok znaków ostrzegających przez dzikimi zwierzętami konieczne były te dodatkowe. Tablice są konieczne, bo okazało się że siatki, które izolują pobocza ekspresówki od ruchliwej drogi nie są przeszkodą dla łosi. Te potężne zwierzęta mogą je sforsować czy przeskoczyć.

W ciągu ostatniego roku doszło do kilku wypadków. Dodajmy, łosie pojawiły się na Żuławach zaledwie kilka lat temu, dlatego kierowcy mogą nie wiedzieć o takim zagrożeniu. Stąd decyzja drogowców o postawieniu tablic, bo zderzenie z łosiem na drodze ekspresowej może zakończyć się tragedią.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w wypadki, GDDKiA, zwierzę, łoś, S7, kierowcy, znaki
Sprawa śmierci popularnego szopa pracza z Olsztyna nie trafi na wokandę. Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie Edwarda

Właścicielka szopa Edwarda twierdziła, że zwierzę zostało skatowane przez turystów. Na początku czerwca w jednej z podolsztyńskich miejscowości Szop uciekł właścicielce i wszedł na posesję, na...

Zamknij
RadioOlsztynTV