Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Utrzymuje się tendencja wzrostowa zakażeń na COVID-19. Resort zdrowia podał najnowsze dane

Fot. EPA/PAP

Badania potwierdziły 167 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło pięć osób z COVID-19 – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej nowych zakażeń – 24 odnotowano w Małopolsce, 21 na Podkarpaciu i 15 na Mazowszu. Najmniej po 3 zakażenia odnotowano w województwach świętokrzyskim i łódzkim. W warmińsko-mazurskim dziś mamy 7 nowych przypadków. Po jednym przypadku w powiatach: bartoszyckim, mrągowskim, ostródzkim, braniewskim i elbląskim. Są także dwa nowe zakażenia w Olsztynie. W naszym regionie w ciągu minionej doby z powodu covid-19 nikt nie umarł.

Resort podał, że nowe przypadki dotyczą osób z województw: małopolskiego (24), podkarpackiego (21), mazowieckiego (15), lubelskiego (14), pomorskiego (14), śląskiego (12), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (9), wielkopolskiego (9), dolnośląskiego (8), warmińsko-mazurskiego (7), lubuskiego (5), opolskiego (4), zachodniopomorskiego (4), łódzkiego (3), świętokrzyskiego (3).

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 882 630 przypadków. Zmarło 75 257 osób z COVID-19.

 

Autor: K. Herbut (PAP)/L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, zakażenia
Nowe zakażenia koronawirusem w pięciu powiatach regionu, najwięcej w powiecie oleckim

138 nowych zakażeń koronawirusem w kraju i 3 przypadki śmiertelne - to dzisiejsze dane resortu zdrowia dotyczące w stanu pandemii. Najwięcej nowych dobowych zakażeń po 20...

Zamknij
RadioOlsztynTV