Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ustawili przetarg na UWM – usłyszeli zarzuty

3 osoby usłyszały zarzuty w związku z ustawionym przetargiem na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Prokuratora Okręgowa w Olsztynie postawiła zarzuty dwóm byłym pracownikom UWM-u i właścicielce firmy eventowej z Warszawy.

Byli pracownicy UWM to małżeństwo z Olsztyna, które zasiadało w komisjach przetargowych. W poniedziałek (19.12) zostali aresztowani wraz z właścicielką firmy. Warszawianka wyszła za kaucją, a małżeństwo aresztowano tymczasowo na 3 miesiące.

Jak wynika z przeprowadzonego śledztwa, konferencja w udziałem samorządowców miała się odbyć w hotelu Marriott w Warszawie 5 listopada 2015. Natomiast przetarg zakończył się 3 listopada 2015 r. Co oznacza, że na jej przygotowanie organizatorzy mieli tylko 2 dni. Konferencja była zaplanowana na 180 uczestników. Przyjechało tylko 30 osób. Pracownicy Uniwersytetu podrabiali zatem podpisy rzekomych uczestników na listach obecności. W związku z tym prokuratura postawiła im także zarzuty fałszowania dokumentacji oraz nakłaniania świadków do składania fałszywych zeznań.

Wioletta Ustyjańczuk, rzeczniczka UWM powiedziała Polskiemu Radiu Olsztyn, że uczelnia w tej sprawie występuje jako pokrzywdzony i będzie dochodziła od oskarżonych odszkodowania. Małżeństwo, które aresztowano było zatrudnione przez Międzynarodowe Centrum Biznesu i Administracji UWM i od 2 lat nie pracuje już dla uczelni.

Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie informuje, że sprawa jest rozwojowa, a prokuratorzy przyjrzą się wszystkim przetargom, w których uczestniczyli oskarżeni. Za ustawienie postępowania i wyłudzenie ponad 375 tysięcy złotych, grozi im kara do 10 lat więzienia.

 Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

(dgrzym/pap/podbiel)

 


ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, zarzuty, oszustwo, przetarg
Kortowski Mikołaj dla studenta z porażeniem mózgowym

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie ostatni dzień akcji "Kortowski Mikołaj". Celem koleżeńskiej zbiórki jest pomoc finansową studentom uczelni, którzy są w trudnej sytuacji. W tym roku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV