Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ustawiali przetargi na organizację konferencji i szkoleń. Jest wyrok sądu

fot. Przemysław Getka

Sąd Okręgowy w Olsztynie orzekł kary pozbawienia wolności oraz grzywny wobec trzech osób oskarżonych w związku z nieprawidłowościami przy przetargach publicznych. Przetargi dotyczyły organizacji konferencji i szkoleń w ramach projektów unijnych realizowanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w latach 2014-15.

Akt oskarżenia w tej sprawie liczył 45 zarzutów, z których 18 zostało przypisanych Karolowi R., 14 zarzutów – Anecie P.-R., a 13 – Iwonie P. Wszyscy byli oskarżeni o popełnienie przestępstw dotyczących m. in. ustawiania przetargów i prania brudnych pieniędzy.

Karol R. i Aneta P.-R.- to małżonkowie zatrudnieni ówcześnie w administracji UWM z dostępem do dokumentów. Iwona P – ich wspólniczka -to właścicielka firmy eventowej w Warszawie. Mieli oni uzgodnić między sobą, że oferty w przetargach będzie składać firma Iwony P., a po uzyskaniu zamówienia publicznego organizacją szkoleń i konferencji w rzeczywistości zajmą się małżonkowie.

Iwona P. wystawiała faktury, za które otrzymywała płatności od UWM w kwotach od kilkudziesięciu do blisko 150 tys. zł, które to następnie miała przekazywać Karolowi R. i Anecie P.-R., działając na szkodę UWM oraz Skarbu Państwa.

Karol R. dostał karę 2 lat pozbawienia wolności oraz 45 tys. zł grzywny. Anetę P.-R. sąd skazał na rok pozbawienia wolności oraz 25 tys. zł grzywny, a Iwonę P. na karę roku pozbawienia wolności oraz 7,5 tys. zł grzywny. Wobec obu oskarżonych kobiet sąd zawiesił wykonanie kary więzienia na 3 lata.

Wyrok jest nieprawomocny.

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Niebojewska

Proces w sprawie ustawiania przetargów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Trzy osoby na ławie oskarżonych

Więcej w sąd, wyrok, przetargi, konferencje
Dożywocie za zabójstwo byłej partnerki. „To była na zimno wykonana egzekucja”

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w czwartek karę dożywocia dla mieszkańca Mrągowa, oskarżonego o uporczywe nękanie i zabójstwo z broni palnej swojej byłej partnerki. To była...

Zamknij
RadioOlsztynTV