Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Ustalono przyczynę śmierci 38-latka znalezionego na drodze

Zatrzymanie krążenia było przyczyną śmierci 38-latka, którego zwłoki znaleziono na drodze w Bornicach (gmina Susz) – podała w środę prokuratura. W tej sprawie jednej osobie przedstawiono zarzut nieudzielenia pomocy.

Martwego 38-latka znaleziono w miniony czwartek rano na wiejskiej drodze w Bornicach w powiecie iławskim. Jak ustalono, mężczyzna uczestniczył w spotkaniu towarzyskim. Z powodu wypitego alkoholu nie był w stanie poruszać się samodzielnie, więc do domu miał go odprowadzić inny z uczestnik imprezy. Jednak zostawił go na drodze.

Wkrótce po zdarzeniu policja zatrzymała 21-letniego mieszkańca gminy Susz. Przedstawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu.

Jak poinformował w środę prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki, śledczy uzyskali już wyniki sekcji zwłok 38-latka. Wynika z niej, że mężczyzna zmarł wskutek zatrzymania krążenia. – Czekamy na wyniki dalszych badań i opinię biegłego, która ma wskazać, co dokładnie było przyczyną zatrzymania krążenia – dodał prokurator.

Śledztwo ma ustalić dokładne okoliczności zdarzenia i wyjaśnić, czy do śmierci 38-latka przyczyniło się pozostawienie go na drodze i ewentualne wychłodzenie organizmu.

Za nieudzielenie pomocy człowiekowi, który znajduje się w położeniu grożącym utratą życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokurator, ciało mężczyzny
Elbląski sędzia, orzekający w sprawie Amber Gold, zawieszony

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zawiesiła w środę sędziego elbląskiego sądu rejonowego Macieja Rutkiewicza w czynnościach służbowych, zdecydowała także o obniżeniu o 40 procent jego uposażenia -...

Zamknij
RadioOlsztynTV