Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Usłyszał wyrok za znęcanie się nad niemowlęciem

Na 8 lat więzienia Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał Patryka N. za znęcanie się nad kilkumiesięcznym dzieckiem i spowodowanie u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chodzi o zdarzenia z kwietnia i maja 2022 roku w Bartoszycach.

Według tamtejszej prokuratury, 20-letni wówczas Patryk N. miał znęcać nad 8-miesięcznym synem swojej ówczesnej partnerki, z którą mieszkał. Dziecko trafiło do szpitala z krwiakiem w głowie, który zagrażał jego życiu. Patryk N. tłumaczył, że niemowlę wypadło z łóżeczka – i lekarze początkowo tego nie wykluczali. Jednak po dokładnych badaniach okazało się, że chłopiec ma liczne złamania rąk i nóg oraz inne obrażenia na całym ciele. Śledczy ustalili, że 20-latek bił i szarpał dziecko oraz nim rzucał. Nie mogli postawić mu zarzutów, bo młody mężczyzna, który miał być pod dozorem policji, uciekł z Bartoszyc. Wystawili za nim list gończy i gdy go zatrzymano, został oskarżony o próbę zabójstwa dziecka. Sąd okręgowy zmienił opis i kwalifikację prawną czynu.

Proces Patryka N. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie trwał od lipca zeszłego roku i odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Oprócz kary 8 lat więzienia, mężczyzna ma zapłacić 80 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz dziecka. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny. Dziecko jest pod opieką prawną babci.

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

Więcej w dziecko, wyrok, znęcanie, skazanie
Wykładowca i jego żona skazani za fałszowanie faktur. Straty to ponad 2 miliony złotych

Małżeństwo zostało skazane za tzw. zbrodnię VAT-owską. Główny oskarżony to historyk i były wykładowca Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W 2019 roku Joanna Ś. założyła firmę. Pełnomocnikiem...

Zamknij
RadioOlsztynTV