Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Usłyszał wyrok za zabicie matki i znieważenie zwłok

Fot. Przemysław Getka

Olsztyński Sąd Okręgowy skazał na 15 lat więzienia Piotra B. oskarżonego o zabójstwo matki i znieważenie jej zwłok. Do zabójstwa Barbary B. miało dojść 3 sierpnia ubiegłego roku w jej mieszkaniu przy ulicy Kościuszki w Giżycku.

Według ustaleń prokuratora, kobieta mieszkała tam tylko z synem. Oboje nadużywali alkoholu po śmierci jej drugiego syna, który zmarł 9 lat temu.

Piotr B. stawał się wtedy agresywny, wszczynał w domu awantury oraz stosował wobec matki przemoc psychiczną i fizyczną. Feralnej nocy doszło do kłótni między Barbarą B. a jej synem. Oskarżony miał najpierw pobić matkę, a następnie udusić własnymi rękoma.

Zdaniem śledczych oskarżony poszedł spać, a następnego dnia owinął ciało kobiety w folię malarską, umieścił je w wannie i przykrył stertą rzeczy, znieważając tym samym jej zwłoki.

Mężczyzna został zatrzymany 3 dni później. Podczas procesu Piotra B. mężczyzna twierdził, że nie zna przyczyny śmierci matki, bo w ogóle nie pamięta, co wydarzyło się poprzedniego wieczoru. Zaprzeczył też, że znęcał się fizycznie nad matką.

Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Giżycko, pobicie, wyrok, proces, morderca, zabójca, zwłoki, matka, uduszenie, sym
Brutalne pobicie w Ełku. Napastnicy wyważyli drzwi do mieszkania

Brutalne pobicie w Ełku. Napadnięty we własnym mieszkaniu mężczyzna trafił do szpitala. Mieszkańców budynku zaniepokoiły nocne odgłosy awantury i stukania. Wezwani na miejsce policjanci zastali tam...

Zamknij
RadioOlsztynTV