Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urzędnicy, nauczyciele, a nawet matka z synem. W Braniewie 73 nowych terytorialsów złożyło przysięgę

Fot. WOT

W jednostce wojskowej w Braniewie 73 nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę. Wśród nowych terytorialsów sporą grupę stanowią urzędnicy i nauczyciele. Po raz pierwszy w warmińsko-mazurskim przysięgę składała matka i jej syn.

Ekspert ds. komunikacji 43. Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie Wojciech Andrearczyk powiedział, że matka z synem wspólnie zapisali się do WOT i wspólnie uczestniczyli w szkoleniu.

Nikt nie miał taryfy ulgowej

– zapewnił Andrearczyk i dodał, że w przeszłości do warmińsko-mazurskich terytorialsów wstępowały wspólnie małżeństwa, zdarzyło się też wspólne szkolenie ojca i córki.

Wśród 73 nowych warmińsko-mazurskich terytorialsów największa grupę stanowią urzędnicy (pracownicy urzędów miast, ZUS) i nauczyciele, jest także komendant hufca ZHP. Pochodzą  m.in. z Elbląga, Kętrzyna, Bartoszyc i Olsztyna. Żołnierze, którzy w niedzielę w Braniewie złożyli przysięgę, wejdą w skład 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Obecnie w warmińsko-mazurskim służy ponad 2 tysiące terytorialsów.

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. WOT

Fot. Twitter Terytorialsi

Fot. Twitter Terytorialsi

 

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierze, przysięga, wojska obrony terytorialnej, terytorialsi
Elbląski Pułk Wsparcia Dowodzenia otrzymał sztandar. „To od zawsze był symbol zwycięstwa, nadziei i patriotyzmu”

W Elblągu na terenie Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji NATO Północ - Wschód odbył się uroczysty apel z okazji wręczenia Pułkowi Sztandaru. Uroczystości zapoczątkował meldunek...

Zamknij
RadioOlsztynTV