Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urząd Miasta w Braniewie zamknięty dla interesantów. Burmistrz zaleca kontakt przez platformy

Urząd Miasta w Braniewie. Fot. M. Sochacki

Urząd Miasta w Braniewie został zamknięty dla interesantów. Podobnie jak w wielu innych instytucjach w regionie, obsługa odbywa się wirtualnie. Wszystko po to, by uchronić urzędników i mieszkańców przed koronawirusem i grypą.

Urząd jest zamknięty, ale pracuje. Jak wyjaśnia burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki, mieszkańcy mogą korzystać z elektronicznych form załatwiania wielu spraw urzędowych przez platformę e-PUAP czy e-Obywatel. Można też wysyłać maile lub złożyć dokumenty w punkcie podawczym zlokalizowanym przy wejściu do urzędu, od strony ul. Kościuszki.

Kontakt osobisty jest możliwy wyłącznie w sprawach pilnych w godzinach od 10.00 do 13.00 i tylko po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu spotkania z pracownikiem urzędu. Interesanci, którzy nie umówili się telefonicznie, nie zostaną wpuszczeni do budynku.

Podobne zasady przyjął Powiatowy Urząd Pracy w Braniewie, którego pracownicy będą kontaktować się z osobami bezrobotnymi i poszukującymi pracy telefonicznie, mailem lub pocztą. W ten sam sposób osoby bezrobotne i poszukujące pracy są proszone o zawiadamianie urzędu o wszelkich zmianach sytuacji dotyczącej statusu osoby bezrobotnej.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w urząd pracy
Koniec zakładów odzieżowych w Kętrzynie. Warmia zwalnia ostatnich pracowników

Kętrzyńska Warmia zwalnia ostatnich pracowników. Zakłady odzieżowe istniały od 60 lat, ubierały m.in. reprezentację Polski, współpracowały z Hugo Bossem – a teraz kończą działalność. O likwidacji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV