Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uruchomiono dwie nowe linie olsztyńskiej Powiatowej Komunikacji Zbiorowej

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Pasażerowie mogą już korzystać z regularnych połączeń na dwóch nowych liniach olsztyńskiej Powiatowej Komunikacji Zbiorowej (PKZ). Linia nr 509 łączy Jeziorany z Biskupcem, zaś linia nr 519 – Dobre Miasto z Dywitami.

Olsztyńskie starostwo przygotowało sieć autobusowych połączeń wewnętrznych, jak i międzygminnych dla całego powiatu, czyli Powiatową Komunikację Zbiorową w zeszłym roku. Jako pierwsza przystąpiła do niego gmina Purda, której mieszkańcy od września mogą korzystać z pięciu regularnych linii autobusowych łączących ich gminę z Olsztynem oraz jej poszczególne miejscowości.

Teraz, dzięki umowom z władzami gmin Dobre Miasto i Jeziorany, sieć powiększyła się o kolejne dwie linie: 509 Jeziorany-Biskupiec – przez Olszewnik, Żardeniki, Kikity Górkowo, Tejstymy, Biesowo i Czerwonkę, oraz 519 Dobre Miasto-Dywity trasą Knopin, Osiedle Stary Dwór, Barcikowo, Kłódka, Cerkiewnik, Kabikiejmy, Spręcowo i Ługwałd.

Starosta olsztyński Andrzej Abako ma nadzieję, że w tym roku uda się uruchomić kolejne połączenia tak, aby system był nie tylko z nazwy „powiatowy”, ale objął wszystkie 12 gmin.

Powiatowa Komunikacja Zbiorowa finansowana jest z czterech źródeł: rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, budżetów gmin oraz przychodów z biletów. Powiat olsztyński pokrywa koszty organizacji i obsługi całej sieci.
Autor: P. Karpiszen/Starostwo Powiatowe
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, Dobre Miasto, Dywity, autobus, Jeziorany, pkz, starostwo powiatowe
Mieszkańcy okolicznych miejscowości łatwiej dojadą do Elbląga

Gmina Elbląg ma własną komunikację autobusową dla mieszkańców. Wraz z początkiem roku dodatkowe połączenia autobusowe dowożą mieszkańców podelbląskich miejscowości do miasta. Tymi liniami dojadą także dzieci...

Zamknij
RadioOlsztynTV