Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy okolicznych miejscowości łatwiej dojadą do Elbląga

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Gmina Elbląg ma własną komunikację autobusową dla mieszkańców. Wraz z początkiem roku dodatkowe połączenia autobusowe dowożą mieszkańców podelbląskich miejscowości do miasta. Tymi liniami dojadą także dzieci do szkół. 

Powrót uczniów klas I-III do szkoły ma wpływ na organizację gminnej komunikacji. Część autobusów, które dowożą dzieci do szkół, nie ma pełnego obłożenia, inne mogą być przepełnione.

Jak podkreślał w rozmowie z Radiem Olsztyn wójt gminy Elbląg zapewnienie bezpieczeństwa przewożonym dzieciom gmina stawia na pierwszym miejscu. Władze gminy zapowiadają, że w razie wystąpienia większych problemów dokonają zmiany taboru na najbardziej obleganych liniach.

W gminie Elbląg jest jedenaście nowych linii autobusowych. Zostały one utworzone w ramach programu przywracania połączeń autobusowych. Do tej pory w gminie działały tylko cztery linie obsługiwane przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w autobus
Nowe ceny za bilety komunikacji miejskiej w Olsztynie. Ile zapłacimy za przejazd?

Od 1 marca zmienią się ceny biletów w Olsztynie. Zdecydowali o tym olsztyńscy radni podczas dzisiejszej sesji. Bilety roczne będą tańsze - normalne w cenie 880...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV