Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uruchomili bezpłatną infolinię i czekają na sygnały. MOPS w Braniewie dołączył do akcji „Wspieraj seniora”

Fot. Adobe Stock

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Braniewie przystąpił do akcji „Wspieraj seniora”. Tym samym zachęca mieszańców powyżej 70. roku życia do korzystanie z bezpłatnej infolinii i zgłaszania swoich potrzeb.

Seniorzy, którzy zdecydowali się w czasie pandemii zostać w domu mogą liczyć na pomoc w zrobieniu zakupów. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 505 11 11. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże je do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Braniewie. Następnie z seniorem kontaktuje się pracownik MOPS. Robi dla niego zakupy i dostarcza do domu. Koszty zakupów ponosi senior.

MOPS apeluje także do sąsiadów osób starszych, by nie pozostawali obojętni na ich potrzeby. „Wspieraj Seniora” to akcje realizowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Braniewski MOPS na realizację Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów otrzymał 10 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu państwa.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, MOPS, senior, zakupy
Jest coraz chłodniej, nie zostawiajmy bezdomnych bez pomocy – apeluje policja

Przed nami coraz chłodniejsze dni i noce. Służby zajmujące się bezpieczeństwem przypominają, by zwracać większą uwagę na ludzi pozostających bez dachu nad głową. - Zwracajmy uwagę...

Zamknij
RadioOlsztynTV