Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest coraz chłodniej, nie zostawiajmy bezdomnych bez pomocy – apeluje policja

Fot. fotolia

Przed nami coraz chłodniejsze dni i noce. Służby zajmujące się bezpieczeństwem przypominają, by zwracać większą uwagę na ludzi pozostających bez dachu nad głową.

Zwracajmy uwagę na osoby na ulicach, siedzące na ławkach, które mogą potrzebować pomocy – informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej komendy policji.

Według danych straży miejskiej w Elblągu, w tym roku jej patrole mają za sobą około 200 interwencji dotyczących bezdomnych. Informacje o osobach zagrożonych zamarznięciem należy zgłaszać do straży miejskiej, policji, placówek pomocy społecznej czy centrów zarządzania kryzysowego. W Elblągu działa dom dla bezdomnych i noclegownia. Ich podopieczni są także dożywiani.

Od początku listopada na Warmii i Mazurach działa bezpłatna infolinia dla bezdomnych i tych, którzy chcą im pomóc. Dzwoniąc na numer 800 165 320 można uzyskać informacje o miejscach noclegowych, jadłodajniach czy innych formach i punktach pomocy, np. prawnej, medycznej czy finansowej.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, bezdomni, pomoc, bezdomny, jesień, wsparcie
W regionie działa darmowa infolinia dla bezdomnych. Potrzebujący uzyskają niezbędne informacje

Tej nocy, zwłaszcza we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, temperatura ma spaść miejscami do minus 1, a przy gruncie do minus 3 stopni Celsjusza. To oznacza najzimniejszą...

Zamknij
RadioOlsztynTV