Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urszula Pasławska: Dla nas wsparcie takiej antypolskiej uchwały jest nie do przyjęcia

Urszula Pasławska fot. Przemysław Getka

Dla nas wsparcie takiej antypolskiej uchwały, która mogłaby być przyczynkiem do wyjścia Polski z Unii Europejskiej jest nie do przyjęcia – tak o przyczynach usunięcia posłów Kukiz’15 z Koalicji Polskiej mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłanka PSL Urszula Pasławska.

Wiceprezes PSL dodała, że poparcie przez posłów Kukiz’15 ustawy wspierającej weto rządu wobec budżetu Unii Europejskiej pokazało zbyt duże różnice między formacjami.

My jako PSL kiedyś i teraz PSL Koalicja Polska zawsze byliśmy euroentuzjastami. Wspieraliśmy wszelkie działania wszystkich rządów zmierzające do tego, aby Polska była silna w Unii Europejskiej.

Kukiz’15 ma w Sejmie 5 posłów. Koalicja Polska po odejściu posłów związanych z Kukiz’15 będzie nazywała się: Koalicja Polska PSL-UED-Konserwatyści.

Wyrok trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał ogromne protesty – zaznaczyła Urszula Pasławska. Wiceprezes PSL dodała, że część protestów ma charakter oddolny.

Z jednej strony mówimy o strajku kobiet, który jest firmowany przez Martę Lempart i on jest agresywny. Wręcz powiedziałabym, że chwilami wulgarny. Z drugiej strony mamy bardzo oddolne inicjatywy kobiet, bardzo pokojowe. Jednak wyrażające swój protest i nie zgadzanie się na taki stan rzeczy. Protesty w Biskupcu, Mrągowie, w Szczytnie – w małych miejscowościach.

Urszula Pasławska przekonywała, że naruszonego kompromisu aborcyjnego już nie da się przywrócić, jeżeli nie zmieni się Konstytucji. Wyraziła żal, że dotychczasowy kompromis został nieodpowiedzialnie naruszony.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Urszulą Pasławską

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, Urszula Pasławska, kukiz15
Posłowie z regionu komentują weto ws. budżetu UE. „Działania antypolskie” vs „Próba przemycenia zapisów o praworządności”

PSL nie zgadza się na weto zapowiadane przez rząd PiS w sprawie budżetu unijnego. Warmińsko-mazurska posłanka PSL Urszula Pasławska, na konferencji prasowej w Olsztynie, wezwała premiera...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV