Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uroczystości w Nidzicy. „Sztandar to wyraz wdzięczności za codzienną pracę”

Fot. P. Getka

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy uhonorowana sztandarem. To wyraz wdzięczności za codzienną pracę.

Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, podczas której poświęcono sztandar. Później obchody kontynuowano na Placu Wolności przed urzędem miasta w Nidzicy. W uroczystościach obok środowiska strażackiego udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i państwowych.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

Fot. P. Getka

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży podziękował strażakom za codzienny trud. Mówił też o wsparciu jednostek straży pożarnej. To między innymi druga edycja programu modernizacji służb mundurowych. Z przeznaczonych na ten cel 10 miliardów złotych, 2 miliardy na inwestycje, nowy sprzęt i podwyżki do 2025 roku ma trafić do PSP.

Zaplanowano też przeznaczenie 800 milionów złotych na budowę nowych strażnic i modernizację już istniejących. Niebawem – jak mówił wiceminister Poboży – ma być także procedowana ustawa o ochronie ludności i stanie klęski żywiołowej, która zakłada powołanie Krajowego Systemu Ratowniczego opartego o Państwową Straż Pożarną.

Fot. P. Getka

Komenda powiatowa PSP w Nidzicy w obecnym kształcie funkcjonuje od 1998 roku. Dziś w jednostce jest 50 osób, w tym 45 strażaków, którzy na co dzień mierzą się z różnymi wyzwaniami. Jest ich z każdym rokiem więcej. W 2020 roku wyjeżdżali do 428 zdarzeń, rok później 504, a w tym roku strażacy podjęli już 530 interwencji.

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Autor: K. Grabowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, straż pożarna, strażacy, Nidzica, sztandar, psp, video
Powiat piski z rządowym wsparciem. Samorządowcy odebrali specjalne czeki

Samorządy z powiatu piskiego otrzymały czeki na rządowe środki, które mają wesprzeć gminne budżety. Pieniądze mogą być przeznaczone m.in. wydatki bieżące czy inwestycje związane z energetyką....

Zamknij
RadioOlsztynTV