Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uroczysta promocja oficerska w Szczytnie. Policjanci przyjechali z całej Polski

Fot. UW

168 policjantów z całej Polski odebrało promocję na pierwszy stopień oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Przed uroczystością złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą policjantów pomordowanych w Ostaszkowie.

Jak podkreślał podczas uroczystości wiceminister MSWiA Błażej Poboży, rządowi zależy na tym, aby polska policja była profesjonalna.

Dlatego bardzo dbamy o warunki waszej służby, o godną płacę, dobrą infrastrukturę i nowoczesny sprzęt, dlatego z programu modernizacji służb mundurowych do 2025 roku do polskiej policji trafi 6,5 mld zł.

– To niemal magiczny moment – mówił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.

Pozostawcie w pamięci ten szczególny dzień, ten szczególny moment. On ma niemal magiczny charakter. Gdy spoglądam na pierwszy rząd, a na pagonach znajdują się już pierwsze gwiazdki, to do jest najlepszy wyraz pewnej symboliki, która się tu dziś dokonała po dotknięciu szablą przez komendanta głównego polskiej policji.

00:00 / 00:00

To niesamowicie podniosła, niezwykła chwila zarówno dla was, dla waszych rodzin jak i całej policyjnej społeczności. Promocja na pierwszy stopień oficerski to nie tylko zaszczyt, ale także wielka odpowiedzialność i zobowiązanie

– dodał wiceminister Poboży

Fot. M. Kwiatkowska

Komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk podkreślił, że moment promocji jest wyjątkowy.

Mam świadomość, że zdobycie upragnionych gwiazdek nie było wcale łatwe. Dziś do tych symbolicznych niebieskich podestów przeszliście parę kroków, ale prawda jest taka, że aby wejść i przyklęknąć na tych podestach, potrzeba było zdecydowanie więcej trudu, wysiłku, zaangażowania, wyrzeczeń, ciężkiej służby i pracy, pewnie niejednokrotnie okupionej łzami, chwilami rezygnacji, nieprzespanymi nocami.

Fot. M. Kwiatkowska

To ważny dzień dla całych rodzin, które przyjechały na promocję z różnych krańców kraju.

Przyjechaliśmy z Rzeszowa. To jest tak uroczysty moment w życiu każdego policjanta, tym bardziej, że jest to kontynuacja rodzinnych tradycji (…) Jesteśmy ze Szczecina i przyjechaliśmy do szwagra (…) Przyjechaliśmy z Bełchatowa (…) To ważny dzień.

00:00 / 00:00

Fot. M. Kwiatkowska

Decyzją Prezydenta RP promocję otrzymało ponad 500 policjantów, ale nie wszyscy mogli odebrać awans podczas uroczystości w Szczytnie.

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. UW

Fot. UW

Fot. M. Kwiatkowska

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, szczytno, promocja, WSPol, policjanci, Wyższa Szkoła Policji, oficer
Sukces policjantów z Warmii i Mazur. Przejęli 22 kg narkotyków

Dzięki współpracy kryminalnych z Olsztyna, Nowego Miasta Lubawskiego i Łowicza udało się zatrzymać dwóch mężczyzn i zabezpieczyć ponad 22 kilogramów narkotyków. Środki odurzające były ukryte w...

Zamknij
RadioOlsztynTV