Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uniwersum „Wiedźmina” się rozbudowuje. Kto zagra Fjalla?

Netflix ogłosił kto wcieli się w postać Fjalla w serialu ”The Witcher: Blood Origin”.

Fjall jest urodzony w klanie wojowników, którzy przysięgli chronić Króla, Bohater nosi w sobie zadrę. Stracił ukochaną osobę, która zginęła w walce próbując go ocalić. To wydarzenie nie pozwala mu się zatrzymać ani pogodzić z samym sobą i otaczającym go światem. W swoim dążeniu do odkupienia, Fjall będzie walczył u boku najbardziej nieoczekiwanych sojuszników i wkroczy na drogę zemsty prowadzącą przez kontynent pogrążony w chaosie. W postać wcieli się Laurence O’Fuarain.

Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu ”Wiedźmin”. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do “Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

”The Witcher: Blood Origin” będzie sześcioodcinkowym limitowanym prequelem do wydarzeń z ”Wiedźmina”, serialowego hitu Netflix.

Jodie Turner-Smith wcieli się w postać Éile – elitarnej wojowniczki obdarzonej głosem bogini, która opuściła swój klan i pozycję strażniczki królowej, aby podążać za głosem serca i wieść życie jako wędrowna śpiewaczka. Jednak gdy na Kontynencie przychodzi dzień ostatecznego rozrachunku, ponownie chwyta za miecz w poszukiwaniu zemsty i odkupienia.

Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

Laurence O’Fuarain pochodzi z Dublina. Kształcił się w The Factory (obecnie Bow Street) i ukończył studia w 2015 roku. Zagrał w takich serialach jak Wikingowie (History Channel), Gra o tron (HBO), Kraina bezprawia (AMC), Rebellion (RTÉ), Red Rock (Virgin Media) i Can’t Cope, Won’t Cope (RTÉ). W swoim dorobku filmowym ma takie produkcje jak Black 47 (reż. Lance Daly), Tajny dziennik (reż. Jim Sheridan) oraz Of Gods and Warriors (reż. David L.G. Hughes).  Laurence zagrał główną rolę w Void (reż. Ger Duffy), mrocznym, psychologicznym filmie krótkometrażowym.

Ł.A/mat. prasowe/ Netflix

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Miała pomagać, w rezultacie okradła seniorów. Policjanci zatrzymali 48-letnią opiekunkę

Policjanci z Nidzicy zatrzymali 48-letnią mieszkankę miasta, która podejrzana jest o to, że dwukrotnie okradła seniorów, którymi się opiekowała. Ciesząc się ich zaufaniem, wykorzystała sytuację i skradła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV