Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miała pomagać, w rezultacie okradła seniorów. Policjanci zatrzymali 48-letnią opiekunkę


Policjanci z Nidzicy zatrzymali 48-letnią mieszkankę miasta, która podejrzana jest o to, że dwukrotnie okradła seniorów, którymi się opiekowała. Ciesząc się ich zaufaniem, wykorzystała sytuację i skradła w sumie 1000 euro – za pierwszym razem 300, za drugim 700. 

W zeszłym tygodniu nidziccy policjanci zostali poinformowani o kradzieży, której ofiarą padł starszy mężczyzna. Sprawca dokonał kradzieży 700 euro, które nidziczanin trzymał w barku.

Policjanci ustalili, że mieszkanie, w którym mieszkał wraz z żoną, regularnie odwiedzała opiekunka kobiety. 48-letnia mieszkanka Nidzicy pomagała starszemu małżeństwu w codziennych obowiązkach. Jak się okazało, nie była to pierwsza kradzież. Około 3 tygodnie wcześniej z tego samego miejsca zginęło 300 euro.

Jeszcze tego samego dnia kobieta została zatrzymana przez policjantów i przyznała się do popełnienia obu kradzieży. Teraz grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, senior, euro
Na Warmii i Mazurach zatrzymano 62-latka podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”

Mężczyzna w połowie marca wyłudził od 79-latka z Białegostoku 50 tysięcy złotych. W całym procederze pełnił rolę "odbieraka", czyli był osobą, która podając się za kuriera...

Zamknij
RadioOlsztynTV