Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Unijne pieniądze dla samorządów tematem konferencji Zbigniewa Babalskiego

Fot. Przemysław Getka

Rządowy Krajowy Plan Odbudowy dla Polski oraz ustawa o Krajowym Systemie Zasobów był jednym z tematów konferencji posła Zbigniewa Babalskiego z PiS z mieszkańcami i samorządowcami z powiatu iławskiego.

Jak podkreślił poseł Babalski chodzi o pieniądze unijne, które trafią do Polski i poszczególnych regionów. Samorządowcy z Iławy wskazywali na co chcieliby przeznaczyć środki:

Marzy im się, aby udrożnić przejazd w Iławie i wybudować podobny jak w Ostródzie wiadukt. Mówili o szkole na nowym osiedlu – to dotyczy bezpośrednio mieszkańców. W Suszu zaś mówiono o problemach rolników

Parlamentarzysta zaznaczył, że na spotkanie przybyło wielu lokalnych polityków:

Na konferencji byli radni powiatowi, a także radni miasta Iława i gminy Susz, po to, aby powiedzieć na co mogą przydać się pieniądze w takich gminach.

Według szacunków posła tylko powiat iławski w najbliższej unijnej perspektywie powinien otrzymać ponad 1 mld 860 mln zł.

Pierwsze pieniądze powinny trafić do samorządów na przełomie czerwca i lipca. (…) Wszystko jest już przygotowane – państwa unijne powinny tylko ratyfikować umowę

– dodał Zbigniew Babalski

Aby operacja zdobycia unijnych środków była udana, dziś do północy do Brukseli musi dotrzeć Krajowy Plan Odbudowy. W najbliższy wtorek sejm powinien przegłosować ustawę o Krajowym Systemie Zasobów.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wsparcie, Zbigniew Babalski, pieniądze unijne, samorządu
Miliardy na walkę ze skutkami koronawirusa. Ile trafiło do naszego regionu?

Ponad 5 miliardów złotych trafiło do firm z Warmii i Mazur. Znamy najnowsze dane dotyczące skali pomocy z rządowej Tarczy Antykryzysowej. Od początku epidemii do przedsiębiorstw...

Zamknij
RadioOlsztynTV