Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miliardy na walkę ze skutkami koronawirusa. Ile trafiło do naszego regionu?

Fot. PAP/R. Guz

Ponad 5 miliardów złotych trafiło do firm z Warmii i Mazur. Znamy najnowsze dane dotyczące skali pomocy z rządowej Tarczy Antykryzysowej.

Od początku epidemii do przedsiębiorstw z województwa warmińsko-mazurskiego popłynęły subwencje z Polskiego Funduszu Rozwoju o wartości 1 miliarda 800 milionów złotych. Ponad 1 miliard 700 milionów wypłacono z puli Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym najpopularniejsze były tzw. gwarancje de minimis.

To gwarancja zabezpieczająca w 80 procentach wartość kredytu, po który przedsiębiorcy zwracają się do swojego banku. Dzięki temu mogą utrzymać płynność i działalność inwestycyjną

– poinformowała Anna Bułło, dyrektor regionu warmińsko-mazurskiego BGK.

00:00 / 00:00

Prawie 900 milionów złotych pomocy warmińsko-mazurskie firmy otrzymały z urzędów pracy, a ponad 600 milionów złotych – z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W skali całego kraju pomoc z Tarczy Antykryzysowej przekroczyła natomiast 200 miliardów złotych.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wsparcie, tarcza antykryzysowa, Anna Bułło
Borykają się z problemami i negatywnymi emocjami. W Olsztynku powstaje psychologiczny punkt konsultacyjny dla młodzieży

Lęk, złość, smutek - to emocje, które w dobie pandemii coraz częściej odczuwa młodzież. W Olsztynku rozpoczyna działalność psychologiczny punkt konsultacyjny dla młodzieży. Zdalna edukacja, izolacja...

Zamknij
RadioOlsztynTV