Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obchody 18. rocznicy śmierci Jana Pawła II w największych miastach regionu. Jakie wydarzenia zaplanowano?

Fot. PAP/EPA

W najbliższą niedzielę 2 kwietnia w wielu miastach Warmii i Mazur zaplanowano wydarzenia upamiętniające 18. rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II. Odbędą się marsze, koncerty i wspólne modlitwy.

W Olsztynie pod Wysoką Bramą o 21.37 będzie można wziąć udział w różańcu. To, jak zapowiada organizator Bogusław Tomaszewski, wydarzenie dla każdego.

Niektórzy może są ateistami, ale nie widzieli, co Jan Paweł II czynił geopolitycznie. Też mają w sercu Karola Wojtyłę jako człowieka, który zatrzymał komunizm. Właśnie chcieliby może w ten sposób podziękować. Dlatego zapraszamy też osoby niewierzące, które mogą oddać cześć w ciszy i spokoju, za jego walkę w dążeniu do wolności Polski i Polaków.

00:00 / 00:00

Różaniec poprzedzi odśpiewanie Barki – jednej z ulubionych pieśni Jana Pawła II.

Uroczyste msze święte, także z procesją różańcową, odbędą się natomiast o 14.45 w katedrze św Jakuba w Olsztynie, czy o 13 w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Tam po mszy świętej w pobliskiej szkole katolickiej zaplanowano projekcję filmu o Janie Pawle II.

– Pamięć o Papieżu Polaku chcą też uczcić środowiska patriotyczne i związkowcy Solidarności z Elbląga – powiedział jej przewodniczący Grzegorz Adamowicz.

Złożymy przy pomniku wiązanki, zapalimy znicze, odśpiewamy Barkę. Chcemy uczcić tę rocznicę, ale również nawiązać do haniebnych ataków na świętego Jana Pawła II.

00:00 / 00:00

W Elblągu uroczystości rozpocznie msza święta w katedrze świętego Mikołaja o godzinie 13.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jan Paweł II, karol Wojtyła
Olsztyńska rada miasta przyjęła stanowisko w sprawie ataków na św. Jana Pawła II

Olsztyńscy radni przyjęli stanowisko w sprawie wyrażenia szacunku św. Janowi Pawłowi II - honorowemu obywatelowi Olsztyna. Jednocześnie wyrazili sprzeciw wobec nieuprawnionego wykorzystania jego osoby w walce...

Zamknij
RadioOlsztynTV