Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukradli łódź motorową „dla żartu”

Skradziona łódź motorowa, fot. KWP

Kętrzyńscy policjanci  zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież łodzi motorowej wartej 50 tysięcy złotych. Złodzieje swój łup ukryli w lesie w pobliżu Gierłoży.

Około godziny 4.00 oficer dyżurny  został powiadomiony, że z terenu jednej z posesji na terenie Kętrzyna została skradziona łódź motorowa kabinowa wraz z podczepionym silnikiem oraz przyczepą samochodową, na której się znajdowała. Straty oszacowano na 50.000 złotych.

Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili, że tej nocy w godzinach 3.00 – 4.00 nad ranem na trasie Kętrzyn – Gierłoż był widziany jadący pojazd z podczepioną przyczepką, na której była motorówka. Już następnego dnia funkcjonariusze wspólnie z leśniczym odnaleźli w lesie nieopodal Gierłoży ukrytą łódź.

Zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 23 do 42 lat. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania mężczyzn oraz posesji policjanci odnaleźli silnik, który mężczyźni odczepili od łodzi, a także radio oraz akumulator. Podczas przesłuchania mężczyźni tłumaczyli, że łódź ukradli dla żartu. Odzyskane przedmioty trafiły do prawowitego właściciela.
Zatrzymani złodzieje odpowiedzą przed sądem. Każdemu z nich grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor: Paweł Karpiszen
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Funkcjonariusze z WSPol w Szczytnie świętowali 98. rocznicę powołania do życia Policji Państwowej

Na placu apelowym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zebrali się funkcjonariusze i pracownicy uczelni, by wspólnie uczcić to historyczne wydarzenie. Wśród zaproszonych gości był m.in. nadinsp....

Zamknij
RadioOlsztynTV