Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pożar łodzi motorowej na Śniardwach. Trzy osoby są ranne, w tym jedna ciężko

Pożar na Śniardwach. Fot. MOPR

Trzy osoby trafiły do szpitala po pożarze łodzi motorowej, do którego doszło na mazurskim jeziorze Śniardwy. Jedna z poparzonych osób jest w stanie ciężkim.

Do pożaru na 8-metrowej łodzi motorowej doszło, po południu, między Wyspą Pajęczą a Niedźwiedzim Rogiem. Na pokładzie było czterech mężczyzn – mówi nadkomisarz Anna Szypczyńska z piskiej policji.

00:00 / 00:00

Dwie osoby trafiły do szpitala – informuje dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku Radosław Wiśniewski.

Na pokładzie były cztery osoby (…) Uruchomiony został nasz zespół ratownictwa wodnego plus zespół medyczny, a także inne służby, jak policja i straż pożarna. W wyniku pożaru ucierpiały cztery osoby, w tym dwie lekko, a dwie ciężko.  Do ciężko poparzonej osoby zadysponowało śmigłowiec LPR.

00:00 / 00:00

Trzy osoby  przebywają w szpitalu, w tym jedna w stanie ciężkim. Ludzie płynący tą łodzią są grupą znajomych. Prawdopodobnie to turyści, ale tego też nie wiemy jeszcze dokładnie

– powiedziała nadkom. Anna Szypczyńska z policji w Piszu.

„Kiedy strażacy przybyli na miejsce cała jednostka stała w ogniu” – powiedział starszy kapitan Grzegorz Kuliś ze straży pożarnej w Piszu. Dodał, że płonąca łódź motorowa miała około 8 metrów długości, a akcja gaśnicza trwała około 2 godzin.

Po ugaszeniu ognia, odholowano spaloną łódź do Niedźwiedziego Rogu, a strażacy prowadzą jeszcze działania zabezpieczające. W akcji na jeziorze uczestniczyli strażacy PSP z Pisza oraz OSP z Mikołajek i Rucianego-Nidy.

 

Autor: B. Gajlewska/M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, ranni, śmigłowiec, motorówka, MOPR, Śniardwy, uwaga
Niska liczba zakażeń na Warmii i Mazurach. W Polsce 400 nowych przypadków

400 zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce i 13 w województwie warmińsko-mazurskim odnotowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Współczynnik zakażeń w regionie wynosi 0,09 i jest nieco niższy...

Zamknij
RadioOlsztynTV