Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukradła z torebki prawie 2,5 tys. złotych. Tłumaczyła, że „coś ją podkusiło”

Fot. KPP Węgorzewo

Znalezione, nie kradzione – głosi popularne powiedzenie. To jednak nieprawda, o czym przekonała się 53-letnia mieszkanka Giżycka. Kobieta zabrała prawie dwa i pół tysiąca złotych z torebki, którą znalazła w autobusie, zostawioną przez roztargnioną pasażerkę.

Gdy właścicielka zorientowała się, że nie ma torebki, skontaktowała się z kierowcą i wspólnie ustalili, kto mógł zabrać pieniądze. Tymczasem nieuczciwa 53-latka wydała w sklepie w Węgorzewie 400 złotych i znowu wsiadła do autobusu, gdzie czekała na nią poszkodowana – relacjonuje oficer prasowy węgorzewskiej policji aspirant Agnieszka Filipska.

00:00 / 00:00

Poszkodowana odzyskała 2050 złotych. Kobieta, która przywłaszczyła pieniądze stanie przed sądem. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia. Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia cudzej własności, np. portfela czy portmonetki, należy odszukać właściciela i oddać mu zgubę lub przekazać znalezioną rzecz policjantom.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja, kradzież, autobus, Torebka
Wykorzystali przetarg by oszukać szkołę. „Komputery nie spełniały unijnych norm, a dokumentacja została sfałszowana”

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej nie dopuścili do oszustwa, w wyniku którego jedna z placówek oświatowych działających na terenie Elbląga mogła stracić znaczną sumę pieniędzy....

Zamknij
RadioOlsztynTV