Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Udostępniła oszustowi komputer i zdjęcia dokumentów. Straciła ponad 200 tys. zł!

Mieszkanka gminy Barczewo uwierzyła w możliwość szybkiego zysku i… straciła ponad 200 tysięcy złotych.

Kobieta, krok po kroku, wykonała polecenia osoby, która podawała się za maklera – relacjonuje oficer prasowy olsztyńskiej policji komisarz Rafał Prokopczyk.

Wykonując polecenia oszusta, założyła konto na portalu inwestycyjnym. Zainstalowała tzw. aplikację zdalnego pulpitu, przy okazji udostępniając oszustowi niezbędne informacje, które służyły do logowania się na konto bankowe i przesłała mu zdjęcia dokumentów tożsamości. Wszystkie czynności zakończyły się wyprowadzeniem z konta 47-latki pieniędzy w kwocie ponad 200 tys. zł. Po tej operacji kontakt z „maklerem” się urwał.

00:00 / 00:00

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek. Każda prośbę o przekazanie tzw. wrażliwych danych należy traktować jako próbę oszustwa. W takim przypadku trzeba przerwać połączenie, a następnie skontaktować się ze swoim bankiem oraz zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Barczewo, internet
Telemetria pomoże zaoszczędzić wodę i pieniądze w gminie Ostróda

Kilkaset tysięcy złotych rocznie może zaoszczędzić gmina Ostróda dzięki uszczelnieniu sieci wodociągowej i wprowadzeniu telemetrii do monitowania zużycia wody. Na jej terenie znajduje się 80 miejscowości,...

Zamknij
RadioOlsztynTV