Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Udany weekend rajdowców z naszego regionu

Fot. PAP/Wojciech Szubartowski

Aktualny Mistrz Polski Grzegorz Grzyb, pilotowany przez Adama Biniędę z Bartoszyc, wygrał drugą rundę rajdowego czempionatu – Rajd Nadwiślański.

Załoga Skody Fabii objęła prowadzenie od startu i nie oddała go aż do mety. – Wracamy na fotel lidera, ale to dopiero drugi krok z siedmiu. Koncentrujemy się już na następnej, trzeciej rundzie – mówił tuż po zejściu z podium Adam Binięda.

W okolicach Puław zanosiło się na podwójny sukces pilotów z regionu. Po pierwszym dniu na drugim miejscu plasował się bowiem duet Łukasz Byśkiniewicz/Daniel Siatkowski (również Skoda Fabia). Niestety, na pierwszym niedzielnym odcinku warszawsko-olsztyńska załoga uderzyła w barierę, wpadła do rowu i straciła szanse na dobry wynik. Ostatecznie dojechała na 11. miejscu. Daniel Siatkowski nie krył rozczarowania.

W piątek i sobotę zaledwie kilka kilometrów od polskiej granicy rozgrywana była też pierwsza runda Mistrzostw Litwy – Rajd Lajzidaji. Nie zabrakło tam zawodników z regionu. Klasę trzecią wygrał jadący Fordem Fiestą, siedemnastoletni olsztynianin Tymoteusz Abramowski, pilotowany przez Sebastiana Wacha. Olsztyńsko/lidzbarska załoga zajęła też 11. miejsce w generalce mocno obsadzonej litewskiej imprezy. Drugi w klasie 3 był Adrian Rzeźnik pilotowany przez olsztynianina Adriana Sadowskiego. Pozostałe olsztyńskie akcenty na Litwie to Gracjan Predko w Subaru Imprezie, Paweł Ważny w Fordzie Fiesta i Konrad Dudziński na prawym fotelu Skody Fabii Wojciecha Musiała. Wszyscy zawodnicy z regionu ukończyli litewski rajd bez większych przygód.

Wkrótce na Mazurach odbędzie się Rajd Polski. W regionie coraz częściej będą pojawiać się kierowcy, których zobaczymy na starcie, aby potrenować i ustawić auto. W ten weekend w okolicach Olsztyna swoje umiejętności szlifował Kajetan Kajetanowicz. Czy to oznacza, że zobaczymy go w Mikołajkach pod koniec czerwca, czy to tylko trening przed wcześniejszym Rajdem Sardynii?

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: W. Jermakow / M. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Daniel Siatkowski, rajdy samochodowe, Adam Binięda
Rajdowy mistrz Polski o swoich nietypowych pasjach. Posłuchaj rozmowy z Adamem Biniędą

Za tydzień - początek nowego sezonu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Tytułu będzie bronił Grzegorz Grzyb, pilotowany przez Adama Biniędę z Bartoszyc. W Magazynie sportowym porozmawialiśmy...

Zamknij
RadioOlsztynTV