Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Udany eksperyment elbląskiej uczelni

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna zainaugurowała nowy rok akademicki. Fot. Aneta Pastuszka

Rok temu jako pierwsza w województwie warmińsko-mazurskim Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna wprowadziła psychologię jako nowy kierunek kształcenia.

Mimo utrudnień wywołanych pandemią i obostrzeniami, nowość się sprawdziła. Wszyscy studenci I roku z sukcesem zakończyli początkowy etap edukacji. Uczelnia otworzyła nabór dla kolejnych chętnych. EUHE stawia na rozwój Wydziału Nauk o Zdrowiu.

– Psychologia jest specjalnością, która w obecnym czasie staje się coraz bardzo potrzebna. Studia są jednolite, dzienne i zaoczne z dużą liczbą atrakcyjnych form zajęć. Włącznie z praktycznymi spotkaniami z psychologami działającymi w różnych instytucjach i formach pracy – podkreśla dr Anna Skuzińska – kierownik kierunku.

Psycholodzy w Elblągu mają w programie cztery moduły, które pomogą wybrać dalszy rozwój w zawodzie.

Elbląska Uczelnia Humanistyczno- Ekonomiczna nadal ubiega się o możliwość kształcenia lekarzy. Ma przystosowaną do tego nowoczesną bazę, ale wciąż czeka na ostateczną decyzję Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
„Przekop przez Mierzeję Wiślaną musi zostać dokończony”. Poseł Leonard Krasulski o zamieszaniu wokół inwestycji

- Przekop przez Mierzeję Wiślaną musi zostać dokończony - nie tylko dla dobra kraju, ale przede wszystkim naszego regionu - mówi poseł Leonard Krasulski, szef Prawa...

Zamknij
RadioOlsztynTV