Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Udało się opanować sytuację w elbląskim szpitalu. U piętnastu pacjentów wykryto pałeczkę zapalenia płuc

U 15 pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu wykryto bakterię klebsiella pneumoniae, czyli pałeczkę zapalenia płuc.

Powiatowy Inspektor Sanitarny  zapewnia, że nie ma już kolejnych zakażeń, a szpital stosuje zalecenia dotyczące reżimu sanitarnego. Konieczne było m.in. izolowanie chorego na intensywnej terapii oraz  ograniczenie  przyjęć  na chirurgię.

– Bakteria klebsiella pneumoniae nie jest niczym nadzwyczajnym. Ten drobnoustrój jest jednym z wielu obecnych w organizmie człowieka. A także w szpitalach, gdzie te bakterie są, były i będą – tłumaczy Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

W przypadku potwierdzenia zakażeń trzeba natychmiast wdrożyć procedury ustanowione przez Ministra Zdrowia i monitorować sytuację przy pomocy służb sanitarnych. Tak stało się w elbląskim szpitalu, gdzie sytuacja jest opanowana. Pałeczka zapalenie płuc jest groźna dla ludzi chorych, w trakcie leczenia czy po zabiegach chirurgicznych. Jest  odporna na wiele antybiotyków.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Fot. fotoliaAutor: M.Stankiewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, zdrowie, lekarz, szpital, chorzy, płuca, doktor, chory, bakteria płuc
Jazzbląg z udziałem amerykańskich muzyków. W Elblągu trwają przygotowania do tegorocznej edycji festiwalu

Artyści z Polski i Stanów Zjednoczonych wystąpią podczas tegorocznej edycji Festiwalu Jazzbląg w Elblągu Przez dwa lipcowe dni Centrum Sztuki Galeria El zamieni się w salę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV