DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro

Uczniowie z Mrągowa mistrzami szkolnej patelni

Dominik Bosek i Mateusz Gontarczyk z Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie zwyciężyli 21. Wojewódzki Konkurs o tytuł Mistrza Szkolnej Patelni.

Zwycięzcy 21. Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Mistrza Szkolnej Patelni. Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Braniewie

Drugie miejsce zajęły: Małgorzata Baranowska i Dominika Komasa z Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku. One także otrzymały nagrodę publiczności przyznaną przez Jury Koneserów Smaku.

21. Wojewódzki Konkurs o tytuł Mistrza Szkolnej Patelni. Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Braniewie

Na trzecim miejscu uplasowali się: Tomasz i Piotr Kaszlewiczowie z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.

Gospodarzem zawodów był Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie, którego uczniowie w zeszłym roku wygrali konkurs.

Nauczycielka przedmiotów zawodowych w braniewskim ZSZ Monika Bejnarowicz zdradza, jak przygotować uczniów do takiej rywalizacji.

00:00 / 00:00

W konkursie rywalizowało 10 szkół z województwa warmińsko-mazurskiego.

Hasło turnieju brzmiało „Sandacz – król Zalewu Wiślanego”. Ryba podawana była z polską kaszą oraz dodatkami pochodzącymi z naszych lasów.