Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie uczczą pamięć Żołnierzy Wyklętych

Elbląskie Stowarzyszenie imienia gen. Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego ogłosiło konkursy z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dla najmłodszych dzieci to konkurs plastyczny, dla starszych – fotograficzny i literacki.

Tak jak rok temu dzieci i młodzież mogą przedstawić swoje przemyślenia i wiedzę o naszej historii, pomagają im rodzice, dziadkowie i nauczyciele – tłumaczy Wojciech Milewski, nauczyciel historii w Szkole Podstawowej nr 12 i wiceprezes stowarzyszenia.

Konkursy są dostosowane do wieku uczestników i każde dziecko znajdzie coś dla siebie – dodaje Anna Szczepańska, prezes Stowarzyszenia generała Nieczuja – Ostrowskiego.

Prace przyjmowane są do 12 marca. W ubiegłym roku na konkurs trafiło około 400 prac. Najlepsze były pokazane na wystawie w wojskowym klubie garnizonowym.

Konkursy objął patronatem prezydent  Andrzej Duda, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL oraz Fundacja „Łączka”.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs
Jak skutecznie rozpracować gang motocyklowy? Na takie pytania odpowiadali finaliści konkursu Wiedzy z kryminologii

Daniel Zero - student drugiego roku kierunku Prawo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim zwycięzcą 13. edycji konkursu wiedzy o kryminologii. Kolejne miejsca zajęli Maciej Bórawski i Joanna Wicka....

Zamknij
RadioOlsztynTV