Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie rozpoczęli ferie. Bez szkoły do 2 lutego!

Według prognoz synoptyków w ferie na Warmii i Mazurach nie będzie śniegu. Fot. Policja

Dziś oficjalnie rozpoczęła się druga tura ferii zimowych. Odpoczywają uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska mówi, że dwa tygodnie wolnego będzie miało ponad 302 tysiące uczniów.

00:00 / 00:00

Od tygodnia odpoczywają uczniowie z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Od 27 stycznia wypoczynek zaczną uczniowie z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Jako ostatni od 10 lutego odpoczywać będą uczniowie z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Ostatnia tura ferii zakończy się 23 lutego.

Olsztyn
Obserwacje zwierząt, nauka języków obcych, zajęcia sportowe czy seanse astronomiczne proponują podczas ferii zimowych w Olsztynie instytucje kultury i kluby sportowe.

Jak podał rzecznik Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniew Szymula można korzystać z atrakcji parku wodnego Aquasfera oraz basenów przy ul. Głowackiego i Mariańskiej, trzech lodowisk, wypożyczalni sprzętu sportowego w CRS Ukiel oraz Strefy Sportu i Rekreacji w Hali Urania.

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała na ferie zajęcia literacko-plastyczne, warsztaty naukowe, dziennikarskie i projekcje filmów. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka (20.01) zaprasza najmłodszych czytelników z babciami i dziadkami na głośne czytanie do wszystkich filii bibliotecznych, które odwiedzą goście z Rady Olsztyńskich Seniorów.

Specjalne zajęcia proponują też Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, Miejski Ośrodek Kultury, Muzeum Warmii i Mazur, Dom „Gazety Olsztyńskiej” Pałac Młodzieży i Muzeum Przyrody.

Elbląg
Ponad tysiąc najmłodszych elblążan weźmie udział w półzimowiskach w pięciu szkołach. Turnusy zaplanowane są w odrębnych cyklach tygodniowych. Jak informuje ratusz, na drugi tydzień ferii zimowych są jeszcze wolne miejsca.

Bez zapisów dzieci i młodzież mogą korzystać z propozycji przygotowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury , Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, MOSiR czy placówki kultury. Każda jest przygotowana ze swoimi w swoim stylu.

Biblioteka Elbląska zaprasza czytelników czy miłośników gier planszowych. Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza do poznawania przeszłości. – Opowiemy m.in o tym jak wyglądało życie w średniowieczu na podstawie badań archeologicznych z naszego miasta – informuje dyrektor Lech Trawicki.

Galeria El przewrotnie zaprasza do siebie młodzież ze smartfonami. Jak przekonuje Wojciech Minkiewicz, przy pomocy komórki można robić pożyteczne rzeczy, np. korzystać z programów, które pomagają tworzyć dźwięki. Wszystkie zajęcia w czasie ferii zimowych, które przygotował elbląski samorząd są bezpłatne. Pełen plan na dwa tygodnie jest dostępny w specjalnie wydanym informatorze, a także na stronach internetowych.

 

Autor: K.Kantor/M.Stanikiewicz/PAP
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, ferie
Polacy lubią zimowe podróże

Niemal 9 na 10 Polaków deklaruje, że w okresie od grudnia do lutego planuje przynajmniej jeden wyjazd. Najczęściej są to krótkie krajowe wypady. Krótki urlop lub przynajmniej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV