Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie chwalą program Laboratorium. „Dzięki temu możemy obrać właściwy kierunek”

Fot. fotolia

Setki szkół, dziesiątki przedsiębiorców i tysiące uczniów to bilans kolejnej edycji programu „Laboratorium. Mój profil”.

Ma on pomóc młodzieży szkolnej w wyborze zawodu. I to od strony praktycznej – podkreśla Mariola Kopacz, doradca zawodowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stawigudzie. Młodzież ma możliwość naocznie przekonać się, jak wygląda zakład pracy, porozmawiać z pracownikami, by mądrze wybrać dalszy tok kształcenia.

00:00 / 00:00

Deficyt pracowników, przede wszystkim tych wykwalifikowanych, to główna bolączka regionalnego rynku pracy. Program wspiera szkolnictwo branżowe, które w ubiegłym roku przeszło gruntowną reformę – uczniowie chwalą ten pomysł:

00:00 / 00:00

To już trzecia edycja programu „Laboratorium. Mój Profil”, którą podsumowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stawigudzie. Każdego roku dołączają do niego nowe szkoły i przedsiębiorcy z regionu. Organizatorami są Kuratorium Oświaty i Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Pomysłodawcą i współorganizatorem programu jest Krzysztof Kamiński, prezes firmy Alnea w Stawigudzie.

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w uczniowie, szkolenia, program, doradztwo, Laboratorium. Mój profil, szkolnictwo branżowe
Kursy informatyki, psychologii a nawet pilotażu. Startuje kolejna edycja projektu „Pożyczki na kształcenie”

Ministerstwo inwestycji i rozwoju rozpoczyna kolejną edycję projektu „Pożyczki na kształcenie” dla osób które chcą podnosić swoje kwalifikacje. W ramach programu chętne osoby, bez względu na...

Zamknij
RadioOlsztynTV