Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczcij z nami 100-lecie odzyskania niepodległości! Wygraj patriotyczne nagrody na naszej antenie

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości przygotowaliśmy dla słuchaczy oraz mieszkańców województwa szereg nagród i atrakcji. Zobaczcie, dlaczego warto być w tych dniach z Radiem Olsztyn.  

Od poniedziałku zachęcamy do udziału w konkursie: „Gramy dla Niepodległej”, w którym do zdobycia są patriotyczne zestawy nagród: flaga Polski i wyjątkowe wydawnictwo CD „Twórcy Niepodległej” autorstwa Mirosława Sochackiego.

W audycjach historycy IPN z Olsztyna i Białymstoku opowiadają o sześciu wybitnie zasłużonych dla Polski postaciach. Są wśród nich m.in. Józef Piłsudski, Ignacy Padarewski i Roman Dmowski. Jest to skondensowana wiedza dotycząca życia i działalności Twórców Niepodległej, wzbogacona o ciekawostki i cytaty.

Zestawy można zdobyć trzy razy dziennie 6 listopada w Programie porannym, Bliskich spotkaniach oraz w Najlepszej porze dnia.

9 listopada rozwiążemy konkurs „Moja biało-czerwona”, w którym zadaniem dzieci jest stworzenie patriotycznego dzieła inspirowanego flagą Polski. Nagrodzimy trzy najlepsze prace w kategorii szkół podstawowych oraz przedszkoli (I miejsce, II miejsce, III miejsce) gadżetami o wartości 5 tys. zł.

10 listopada zapraszamy na piknik niepodległościowy na Placu Solidarności. Na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji wojskowych i artystycznych.

Tego dnia będziemy także w hali Urania na meczu Indykpolu AZS Olsztyn z Chemikiem Bydgoszcz. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Gramy dla Niepodległej”. Na trybunach wspólnie utworzymy biało-czerwoną flagę, a najmłodsi słuchacze będą mogli wygrać miejsce w eskorcie siatkarzy na boisko.

11 listopada nasze studio wyjazdowe zatrzyma się na Placu Solidarności podczas obchodów Święta Niepodległości.

Tego dnia odbędzie się również II edycja Olsztyńskiego Biegu Niepodległości pod hasłem: BIEG 100-LECIA 2018. Na liście startowej jest już ponad 500 uczestników. W tym roku nie tylko będziemy się przyglądać biegowi, ale też wystawimy 10-osobową drużynę radiową. Do zobaczenia na mecie!

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w 11 listopada, Dzień Niepodległości, Gramy dla Niepodległej, Święto Odzyskania Niepodległości, Twórcy Niepodległej
Regulamin konkursu „Gramy dla Niepodległej”

KONKURS – GRAMY DLA NIEPODLEGŁEJ   §1 Postanowienia ogólne 1.    Podmiotem organizującym Konkurs „Gramy dla niepodległej” jest Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie „Radio Olsztyn”...

Zamknij
RadioOlsztynTV