Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uchodźcy z Ukrainy mogą zaszczepić się przeciwko COVID-19

Szpital Miejski w Elblągu im. Jana Pawła II. Fot. Ł. Węglewski

Przybysze z Ukrainy mogą już szczepić się w Elblągu przeciwko COVID-19. Największy punkt szczepień w mieście, działający w szpitalu miejskim, dostosował się do zaleceń ministra zdrowia.

Schemat ten uwzględnia nie tylko ochronę przeciw COVID-19, ale też kalendarz szczepień obowiązujący w Ukrainie. Jesteśmy gotowi, można się już zgłaszać – wyjaśnia Alina Owczarek ze szpitala miejskiego, nie ma też problemu z barierą językową, bo w placówce są ukraińscy medycy, którzy służą informacją o szczepieniach.

Jedna z naszych pań doktor mówi w obu językach, kwalifikowała do szczepień, będziemy prosili ją o wsparcie, jeśli będzie taka potrzeba

– dodaje Alina Owczarek.

00:00 / 00:00

Drzwi są otwarte także we wszystkich poradniach specjalistycznych elbląskiego szpitala im. Jana Pawła II. Tam dzieci i osoby dorosłe mogą się zgłaszać po pomoc nie tylko w kwestii szczepień, ale też z różnymi problemami zdrowotnymi.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szczepienia, szpital miejski
Punkt szczepień przeciw COVID-19 wrócił do szpitala

Punkt szczepień masowych w Elblągu, który od maja ubiegłego roku działał w hali sportowej przy alei Grunwaldzkiej, wrócił do Szpitala Miejskiego przy ul. Komeńskiego 35. Licznik...

Zamknij
RadioOlsztynTV