Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ubezpieczyciel i administrator kontra mieszkańcy. Czy pomoże interwencja senator?

Senator Lidia Staroń

W Ornecie trwa spór mieszkańców z towarzystwem ubezpieczeniowym i administratorem. Dotyczy właścicieli mieszkań w kamienicy przy ulicy Kościelnej, w którym 2 lata temu wybuchł pożar.

Nie mogą wrócić do swoich domów. Inspektor nadzoru budowlanego wydał zakaz użytkowania obiektu. Właściciele lokali zmuszeni są wynajmować stancje lub mieszkać u rodzin. Mówią, że towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym mieli polisę, nie chce wypłacić im należnego odszkodowania.

Mieszkańcy Ornety na spotkaniu z senator Lidią Staroń

Sprawą zainteresowała się senator Lidia Staroń. Opowiedziała o niej dziennikarzom na konferencji prasowej.

Dzisiaj mówimy tak: ubezpieczycielu ty wiesz, że od początku nie ma winy wspólnoty. 2 lata, zniszczony budynek, ludzie nie mają gdzie mieszkać. Zapłać chociaż część, to będą już robić jakiś remont (…) Ale ubezpieczyciel nie płaci.

00:00 / 00:00

Zdaniem ubezpieczyciela do pożaru przyczynił się zły stan techniczny jednego z kominów i jest to winą wspólnoty. Mieszkańcy twierdzą jednak, że od firmy administrującej budynkiem, nie są w stanie się niczego dowiedzieć. O szczegółach Katarzyna Nowak.

Nie dba o nas. Wcale się nie martwi co z nami będzie i gdzie będziemy żyli. Jest na urlopie, albo na wczasach nami się nie przejmuje.

00:00 / 00:00

Senator Lidia Staroń poinformowała dziennikarzy, że w sprawie mieszkańców, wystąpiła do administratora budynku, ubezpieczyciela, rzecznika finansowego oraz do prezesa sądu, który zajmuje się sporem wspólnoty z ubezpieczycielem.

Mieszkańcy Ornety na spotkaniu z senator Lidią Staroń

Autor: M. Lewiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pożar, Orneta, kamienica, senator
Pożar domu w powiecie iławskim. Jest ofiara śmiertelna

70-letni mężczyzna zginął we wtorek w pożarze domu w Butowie w powiecie iławskim. Pożar wybuchł w kuchni. Straż pożarną wezwali sąsiedzi. Na miejsce przyjechało 10 zastępów....

Zamknij
RadioOlsztynTV