Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Pożar domu w powiecie iławskim. Jest ofiara śmiertelna

Fot. KP PSP Iława

70-letni mężczyzna zginął we wtorek w pożarze domu w Butowie w powiecie iławskim. Pożar wybuchł w kuchni.

Straż pożarną wezwali sąsiedzi. Na miejsce przyjechało 10 zastępów. – Strażacy wynieśli z domu mężczyznę, ale ratownicy nie zdołali go uratować – podał rzecznik straży st. kpt. Grzegorz Różański.

Strażacy weszli do wnętrza budynku. Przygaszając płomienie, weszli do kolejnego pomieszczenia i tam odnaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Natychmiast go ewakuowali na zewnątrz i sprawdzili jego czynności życiowe. Kiedy ich nie stwierdzono, podjęto akcję resuscytacyjną. Ratownicy medyczni wspólnie ze strażakami kontynuowali reanimację. Niestety, ratownik medyczny stwierdził zgon mężczyzny.

00:00 / 00:00

Pożar w budynku jednorodzinnym wybuchł rano we wtorek. Ogień pojawił się w kuchni. W pomieszczeniu było też silne zadymienie. Strażaków o pożarze zawiadomili sąsiedzi.

Strażacy wynieśli znajdującego się w środku mężczyznę. Podjęli próbę reanimacji. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni kontynuowali pomoc. Nie przyniosła ona jednak rezultatu. Mężczyzna zmarł.

Autor: A. Libudzka (PAP)/K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, śmierć, straż pożarna, uwaga
Nowy pojazd pomoże strażakom z Pasłęka

Ponad trzysta koni mechanicznych oraz napęd na cztery koła. To parametry nowego samochodu, w jaki doposażeni zostali strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 3 w Pasłęku. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV