Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tysiące studentów na ulicach Olsztyna. Rozpoczęły się juwenalia. ZOBACZ PROGRAM i ZDJĘCIA

Kortowo 2018. Fot. A. Podbielska

Na Starym Mieście w Olsztynie oficjalnie rozpoczęto Kortowiadę – największe święto studentów w Polsce. To już 59 odsłona Olsztyńskich Juvenaliów.

Prezydent Olsztyna przekazał studentom klucze do miasta. Zaraz potem tysiące młodych ludzi przeszło ulicami w Paradzie Wydziałów. W Kotrowie władzę oddał im rektor UWM.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Jeszcze dziś w konkursie Wenus Show żacy wybiorą miss uczelni, a do niedzieli będą się bawili na koncertach, wesprą dziekanów w turnieju Must Be The Dziekan i będą rywalizowali w Boju Wydziałów i Boju Akademików. W programie Kortowiady są także: Noc Folkowo-Szantowa, zawody „Kortostrong” oraz Mecz Błotny. Na Górce Kortowskiej wystąpią m.in. Brodka, Dżem, Nocny Kochanek, Romantycy Lekkich Obyczajów i Krzysztof Krawczyk. Organizatorzy imprez, jak co roku, spodziewają się tysięcy studentów z całej Polski i zagranicy.

W związku z Paradą Wydziałów, która ruszy ze Starego Miasta około godziny 11, kierowcy i piesi muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu. Studenci przejdą ulicami: Staszica, Pieniężnego, Szrajbera, Śliwy, Warszawską, a następnie, już w Kortowie, Heweliusza, Oczapowskiego i Prawocheńskiego.

Program tegorocznej Kortowiady znajduje się pod linkiem.

W związku z juwenaliami zmienia się rozkład jazdy niektórych linii olsztyńskiej komunikacji miejskiej. Do niedzieli MPK uruchamia dodatkowe połączenia do Kortowa, a po wieczornych koncertach autobusy będą odjeżdżały nawet co 7-8 minut.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: Ł.Sadlak/BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, studenci, Kortowiada, parada
Olsztyn remontami stoi. Wiemy, co jeszcze czeka kierowców

 Sprawdziliśmy terminy zakończenia najważniejszych modernizacji i zmiany organizacji ruchu. Już przyszłym tygodniu,  w nocy z poniedziałku na wtorek drogowcy zmienią organizację ruchu na skrzyżowaniu ulicy Towarowej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV