Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn remontami stoi. Wiemy, co jeszcze czeka kierowców

Fot. A. Podbielska

 Sprawdziliśmy terminy zakończenia najważniejszych modernizacji i zmiany organizacji ruchu. Już przyszłym tygodniu,  w nocy z poniedziałku na wtorek drogowcy zmienią organizację ruchu na skrzyżowaniu ulicy Towarowej i Leonharda.

Stara jezdnia zostanie zamknięta. W zamian, nieopodal skrzyżowania powstanie tymczasowe rondo oraz specjalny pas do skrętu w prawo z Towarowej (od strony ul. Dworcowej) w Leonharda (w kierunku ul. Wyszyńskiego).

Taka organizacja ruchu zostanie wprowadzona mniej więcej na 2 miesiące. Po wykonaniu jezdni i wszystkich prac na ulicy Leonharda ruch zostanie przełożony

– powiedział na konferencji prasowej kierownik jednostki realizującej projekt Jarosław Krzemieniewski.

Nowa organizacja ruchu na ulicy Towarowej zostanie wprowadzona w nocy z 21 na 22 maja

Zmodernizowana Towarowa będzie prowadziła do obwodnicy Olsztyna. Prace mają zakończyć się jesienią. Tymczasem cała obwodnica – z wyjątkiem węzła „Pieczewo”, który powstanie w czerwcu 2019 roku – ma być gotowa najpóźniej do końca tego roku.

Towarowa to nie jedyna ulica, której zadaniem będzie doprowadzenie ruchu do nowej obwodnicy Olsztyna. Miasto przedłuża również ulicę Żołnierzy V Wileńskiej Brygady AK, czyli dawną Pstrowskiego. Ta również połączy się z węzłem „Pieczewo”. Na razie brakuje wspomnianego węzła i 117 metrów ulicy.

Niedawno, na ten krótki odcinek, została podpisana umowa. Czas przewidziany na realizację to 4 miesiące

– zapewnił na konferencji prasowej prezydent Piotr Grzymowicz.

Kolejny odcinek, który pozwoli na dowiązanie się do obwodnicy to nowy fragment ulicy Płoskiego. Ta będzie prowadziła do węzła Jaroty zlokalizowanego na południowy wschód od Olsztyna. Zgodnie z kontraktem nowa Płoskiego powinna być oddana do użytku z końcem maja. Tak się jednak nie stanie.

Wykonawca wystąpił jednak o możliwość wydłużenia prac do czerwca. To nie ma jednak znaczenia, bo i tak uporamy się przed otwarciem obwodnicy

– przekonywał Piotr Grzymowicz.

Mieszkańcy Olsztyna czekają również na oddanie do użytku modernizowanej ulicy Partyzantów. Już wiadomo, że wykonawca nie upora się z pracami do lipca, jak początkowo zakładano. Jak powiedział prezydent Grzymowicz firma domaga się wydłużenia terminu prac. Chodzi o prowadzone tam prace archeologiczne. Ratusz liczy na to, że przebudowę Partyzantów między skrzyżowaniem z ulicą 1 Maja a Placem Bema uda się zakończyć najpóźniej we wrześniu.

Trwa modernizacja ulicy Partyzantów

Jeśli chodzi o odcinek Partyzantów od Placu Bema do dworca głównego PKP to na razie prace postępują, ale miasto ma pewne obawy.

Pół roku temu firma SKANSKA ogłosiła, że nie będzie prowadziła działalności w zakresie robót liniowych i zajmie się tylko pracami kubaturowymi. Zapowiedziała, że w związku z tym zmniejsza swój personel. Firma ma pewne problemy z pracownikami już dzisiaj. Jesteśmy tym faktem zaniepokojeni

– dodał prezydent Olsztyna na konferencji prasowej.

Oznacza to, że i te prace mogą się wydłużyć. Firma SKANSKA prowadzi w Olsztynie też kilka innych kontraktów. Zajmuje się m.in. al. Piłsudskiego, ul. Pieniężnego, drogami trzeciorzędnymi w Gutkowie, a także parkiem przy Pułaskiego i parkiem Jakubowo przy Wojska Polskiego.

Remont ulicy Partyzantów w Olsztynie. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Autor: M.Lewiński
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, budowa, remont, ulice, utrudnienia
W Olsztynie ogłoszono przetarg na system roweru miejskiego

Sto rowerów miałoby parkować w   10 stacjach. O przyszłości Olsztyńskiego Roweru Miejskiego zadecydują mieszkańcy i turyści. Samorząd miejski chciałby uruchomić system w czasie wakacji. Jednoślady nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV