Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tylko jedno zakażenie koronawirusem na Warmii i Mazurach. Najwięcej nowych przypadków na Mazowszu

Minionej doby potwierdzono 133 nowe zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia. Od wczoraj zmarło 5 zakażonych osób, z czego 4 miały też inne schorzenia.

Najwięcej nowych zakażeń zdiagnozowano w województwie mazowieckim – 21 przypadków, a najmniej w województwie warmińsko-mazurskim – 1 przypadek. To mieszkaniec powiatu węgorzewskiego.

Od wczoraj o 83 osoby zmniejszyła się liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. W sumie w szpitalach na oddziałach covidowych przebywa obecnie tysiąc 451 pacjentów. Ogólna liczba pacjentów korzystających z respiratorów wynosi obecnie 238. To o jedną osobę mniej niż dzień wcześniej.

Na kwarantannie przebywają obecnie prawie ponad 63 tys. osób. W porównaniu z sobotą oznacza to spadek o niemal 600 osób.

Od początku epidemii potwierdzono w Polsce 2 mln 878 tys. 767 zakażeń koronawirusem. W sumie zmarło 74 tys. 828 zakażonych osób, a wyzdrowiało 2 mln 650 tys. 476 osób.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za MZ

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, SARS-Cov-2
Spadek liczby zakażeń w kraju, na Warmii i Mazurach tylko 3 przypadki

Badania potwierdziły 168 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 41 osób z COVID-19 – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Na Warmii i Mazurach odnotowano 3 zakażenia, to mieszkańcy powiatów...

Zamknij
RadioOlsztynTV