Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tylko do północy można rejestrować listy kandydatów

Trwa rejestracja list kandydatów na radnych

To już ostatni moment, aby komitety wyborcze zgłosiły swoich kandydatów na radnych gmin, powiatów i województwa. Termin rejestracji list mija dziś (wtorek 7.10.) o północy.

W delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie do tej pory zgłoszono ponad 3,5 tysiąca list do wszystkich rad, z czego do południa zarejestrowano prawie 2 tysiące. Trwa weryfikacja pozostałych.

Jak mówi Dorota Białowąs, dyrektor delegatury w Olsztynie, wzorem wcześniejszych lat, część komitetów będzie zgłaszać swoich kandydatów na kilka minut przed północą:

00:00 / 00:00

Do rejestrowanych list musi być dołączona odpowiednia liczba podpisów z poparciem dla każdego kandydata. Wynosi ona od 25 do 300 podpisów. Gdy komitety zarejestrują kandydatów na radnych, będą mogły zgłaszać osoby ubiegające się o stanowisko wójta, burmistrza czy prezydenta. Na to mają czas do 17 października. (mal/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, wybory, rejestracja
Wojciech Szalkiewicz: w Olsztynie liczy się trzech kandydatów

Wśród kandydatów na prezydenta Olsztyna jest trójka liderów. To opinia dra Wojciecha Szalkiewicz z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im. Kotarbińskiego w Olsztynie, który jest ekspertem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV