Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tylko 328 osób złamało domową kwarantannę. Przypominamy o surowych karach!

Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali prawie 56 tysięcy osób poddanych kwarantannie. W 328 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – przekazał w sobotę rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

Wobec 328 osób, które nie zastosowały się do kwarantanny, wdrożono czynności mające na celu pociągnięcie ich do odpowiedzialności prawnej.

Generalnie podchodzimy do zaleceń służb sanitarnych z dużą odpowiedzialnością i samodyscypliną, jednak ponownie podkreślamy, że w stosunku do naruszających zasady będą wyciągane surowe konsekwencje – podkreślił inspektor Ciarka.

Kwarantanna nakładana jest na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Trwa 14 dni. W jej czasie nie wolno opuszczać miejsca zamieszkania.

W piątek rząd w związku z wprowadzeniem stan epidemii podwyższył kary za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny.

Wprowadzamy bardziej surowe kary – z 5 tys. zł na 30 tys. zł, ale także wprowadzamy mechanizmy śledzenia tego, czy dana osoba przebywa rzeczywiście w domu pod adresem, który zadeklarowała – mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę rano, że liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem wynosi 439. Pięć z tych osób zmarło.

Redakcja: Ł.Węglewski za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kontrola, kara, koronawirus
Zawiszacy umacniają granicę z Litwą

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest 3379 żołnierzy i pracowników wojska. Jak dodał, 1,5 tys. żołnierzy ochraniać będzie granice...

Zamknij
RadioOlsztynTV