Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zawiszacy umacniają granicę z Litwą

Żołnierze w 15 batalionu saperów w walce z koronawirusem umacniają granicę polsko-litewską. Fot. 15 batalion saperski

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest 3379 żołnierzy i pracowników wojska. Jak dodał, 1,5 tys. żołnierzy ochraniać będzie granice Polski.

Dziś w działania związane z walką z koronawirusem zaangażowanych będzie 3379 żołnierzy i pracowników wojska oraz 545 jednostek sprzętu. Prawie 1,5 tys. żołnierzy będzie wspierać Straż Graniczną i Policję w ochronie granic

– napisał na Twitterze szef MON.

Wśród żołnierzy są m.in. saperzy z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Zawiszacy wspierają Straż Graniczną w ograniczeniu ruchu na przejściach granicznych RP z Litwą poprzez m.in. rozbudowę inżynieryjną na granicy polsko-litewskiej w takich miejscowościach jak: Bolcie, Poszeszupie, Krejwiany, Sudawskie, Wiłkupie, Grzybnia.

W piątek po południu premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrami: zdrowia i nauki – Łukaszem Szumowskim i Dariuszem Piontkowskim, poinformował o wprowadzeniu od piątku stan epidemii.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 429. Pięć z tych osób zmarło.

Fot. 15 batalion saperski

Fot. 15 batalion saperski

Fot. 15 batalion saperski

Redakcja: Ł.Węglewski za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wojsko Polskie, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana
Ferie w mundurze, czyli pomysł na wojsko nie tylko dla uczniów

Ferie z WOT - to projekt 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szkolenie wojskowe organizowane podczas ferii zimowych to oferta skierowana do tych którzy chcieliby zostać żołnierzami...

Zamknij
RadioOlsztynTV