Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Twoje Miasto – Olsztyn

Plaża miejska nad jeziorem Ukiel. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Do tej pory sierpień nie jest łaskawy dla tych, którzy spędzają wakacje na Warmii i Mazurach i chcieliby złapać trochę opalenizny. Pogoda jest w kratkę – słońce na zmianę z chmurami i burzami. Ludowe przysłowie mówi tak: w sierpniu grzmotów wiele, śnieżną zimę ściele. To też optymistyczne prognozy dla amatorów białego szaleństwa.

Formę można zacząć łapać już dziś, bo pogodą nie powinni martwić się ci, którzy lubią aktywnie spędzać urlop. W takim przypadku warto wybrać Olsztyn i Centrum Rekreacyjno-sportowe nad jeziorem Ukiel. To miejsce walczy teraz w plebiscycie National Geographic na 7 nowych cudów Polski. I nic dziwnego, bo to wizytówka stolicy Warmii i Mazur.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

Nad jeziorem Ukiel można odpoczywać np. na rowerach, albo na rolkach, bo wokół akwenu jest około 20tu kilometrów specjalnych ścieżek, a zimą te trasy służą do biegania na nartach. Jeżeli ktoś woli zostać na plaży, może wybrać boiska do siatkówki plażowej i koszykówki.

Olsztyn ma też wyjątkowe miejsce dla miłośników sportów ekstremalnych. To jeden z najnowocześniejszych w Polsce skatepark i snowpark. Jak się okazuje, przyjeżdżają tu sportowcy z całego kraju, również z Gdańska.

Natomiast w najbliższy weekend w sobotę i niedzielę (13 i 14 sierpnia) na plaży nad jeziorem Ukiel będzie można zrelaksować się przy dźwiękach muzyki, bo odbędzie się tam Olsztyn Green Festiwal. Wystąpią m.in. Kortez, Domowe Melodie, Monika Brodka i Organek.

 

 

 

(kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, green festival
Dzieli się rzadkim „darem życia”, którego brakuje na WiM

14 litrów przez 8 lat - tyle krwi przeznaczył dla potrzebujących Maciej Parkasiewicz z Olsztyna. Przyznał, że po raz pierwszy poszedł do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV