DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro

Twardy bój bez happy endu. Indykpol AZS ósmą drużyną PlusLigi

Indykpol AZS Olsztyn nie wykorzystał szansy i przegrał na wyjeździe ze PSG Stalą Nysa. Akademicy zakończyli sezon na 8. lokacie.

Przed wyjazdem do Nysy olsztynianie byli w komfortowej sytuacji – wygrali za 3 punkty w Olsztynie i prowadzili w rywalizacji o 7. miejsce. Tam wystarczyło wygrać 2 sety, aby cieszyć się z z wyższej niż przed rokiem lokaty na zakończenie PlusLigi.

Siatkarze Stali nie zamierzali jednak odpuszczać. Pierwszego seta zakończyli na swoją korzyść 27:25. W drugiej odsłonie akademicy zrewanżowali się i wygrali 26:24.

Trzecia partia padła łupem gospodarzy 25:16. Kolejny set to znów bardzo wyrównana walka obu zespołów. Zwyciężyli w niej ponownie nysanie, co oznaczało, że o 7. miejscu zdecyduje złoty set.

Ten, podobnie jak niemal pozostałe sety, to bardzo twarda i równa gra obu drużyn, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. Niestety lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 15:13.

PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn 3:1, złoty set 15:13

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za P. Świniarski

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn
Dwa sety do siódmego miejsca. Ostatni mecz Indykpolu w tym sezonie

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn zagrają ostatni mecz w tym sezonie PlusLigi. Będzie to rewanżowe spotkanie o 7. miejsce z PSG Stalą Nysa. Rywalizację o 7. miejsce...