Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Turecka firma Durmazlar dostarczy nowe tramwaje dla Olsztyna

Wartość zamówienia obejmującego 24 pojazdy to ponad 206 milionów złotych. O wyborze producenta, który jako jedyny złożył ofertę w przetargu, poinformował  urząd miasta.

W podstawowym wariancie zostanie dostarczonych  12 tramwajów za niemal 108 milionów. Pierwsze dwa zostaną przywiezione w ciągu 21 miesięcy od podpisania umowy, ostatnie – pięć miesięcy później.

Turecki producent był jedynym, jaki zdecydował się na złożenie oferty. W ocenie komisji przetargowej, zaoferowany tabor spełnia określone w specyfikacji wymogi i parametry techniczne. Nowe tramwaje – podobnie, jak te kursujące obecnie – będą miały 2,5 metra szerokości. Mogą zabrać 210 pasażerów, z czego 40 osób na miejscach siedzących. Deklarowany przez producenta poziom emitowanego hałasu to 73,6 dB.

Rozstrzygnięcie przetargu na dostawę taboru to jeden z głównych elementów inwestycji związanej z rozbudową sieci tramwajowej, dzięki której w 2020 roku mieszkańcy mają sprawniej podróżować między południowo-wschodnią częścią miasta a centrum.

Obecnie trwa postępowanie na wybór wykonawcy trakcji wiodącej z Pieczewa wzdłuż ulic Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku i al. Piłsudskiego do skrzyżowania z Kościuszki. Termin składania ofert mija 12 czerwca.

Tramwaje kursują w Olsztynie od końca 2015 roku. Władze  przywróciły ten środek lokomocji po ponad 50-letniej przerwie. Obecnie w skład miejskiego taboru wchodzą tramwaje Solaris Tramino.
Autor: PAP/M.Boguszewski
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w transport, tramwaj, MPK, Olsztym, tramwaje, przetarg, Turcja, turecka firma
W Olsztynie ogłoszono przetarg na system roweru miejskiego

Sto rowerów miałoby parkować w   10 stacjach. O przyszłości Olsztyńskiego Roweru Miejskiego zadecydują mieszkańcy i turyści. Samorząd miejski chciałby uruchomić system w czasie wakacji. Jednoślady nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV