Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tunezyjczyk został oskarżony o zabójstwo. Do tragedii doszło w noc sylwestrową w Ełku

Fot. K. Grabowska. Po śmierci 21-latka w Ełku doszło do zamieszek.

Do Sądu Okręgowego w Suwałkach wpłynął akt oskarżenia przeciwko Atiemu L. 27-letni Tunezyjczyk jest oskarżony o zabójstwo Daniela R. Do zdarzenia doszło w noc sylwestrową w ubiegłym roku w Ełku.

Awantura przed tym lokalem zaczęła się po tym, jak wybiegł z niego młody mężczyzna, zabierając stamtąd dwie butelki napojów. W pościg za 21-letnim Danielem ruszyły dwie osoby z baru: Tunezyjczyk pracujący tam jako kucharz oraz właściciel, z pochodzenia Algierczyk. Gdy dogonili 21-latka, doszło do szarpaniny. Pchnięty nożem chłopak zmarł.

Początkowo prokuratura obu cudzoziemcom postawiła zarzuty zabójstwa; ostatecznie, po zebraniu różnych dowodów, w tym przeprowadzeniu wizji lokalnych, właścicielowi baru zmieniła zarzuty na łagodniejsze: udziału w bójce i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. Akt oskarżenia w jego sprawie trafił już wcześniej do sądu w Ełku.

Najdłużej trwał główny wątek śledztwa, dotyczący podejrzanego o zabójstwo Tunezyjczyka. Grozi mu nawet dożywocie. Od czasu zatrzymania i postawienia zarzutów przebywa on w areszcie.

Prokuratura zarzuca mu, że – używając noża i narażając tym samym 21-letniego Daniela na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia – wziął udział w bójce i działając umyślnie z zamiarem bezpośrednim pozbawienia chłopaka życia, zadał mu śmiertelny cios nożem w okolicę klatki piersiowej.

Jak powiedział prok. Tomkiewicz, składając kilka razy wyjaśnienia w śledztwie, Tunezyjczyk nie przyznał się do zabójstwa. Nie zaprzeczył, by w trakcie szamotaniny miał w ręce nóż, ale twierdzi, że nie zadawał nim ciosów.

W październiku do Sądu Rejonowego w Ełku trafił akt oskarżenia wobec właściciela baru, Algierczyka z pochodzenia z podwójnym, algiersko-polskim obywatelstwem.

Mężczyzna przyznał się do udziału w bójce i nieudzielenie pomocy; najpierw do sądu trafił wniosek o orzeczenie kary bez przeprowadzania rozprawy. We wniosku była mowa o roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, dozorze policyjnym i 5 tys. zł zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych – rodziny zmarłego.

Ełcki sąd zdecydował jednak, że odbędzie się proces – na proponowaną karę nie zgodzili się bowiem bliscy zmarłego; chcą zdecydowanie surowszej.

Po śmierci 21-latka w Ełku wybuchły zamieszki. W tłumie mieszkańców, którzy zebrali się na ulicy przed barem, by wyrazić sprzeciw wobec przemocy, były osoby pijane i agresywne. Rzucano petardami, butelkami i kamieniami w stronę policjantów i radiowozów, wybijano szyby w witrynie lokalu.

W związku z tymi wydarzeniami policja zatrzymała ponad 30 osób. Większość podejrzanych już dobrowolnie poddała się karze.(PAP)

Termin rozprawy nie jest jeszcze znany.

Autorka: M. Zbrożek/PAP
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tunezyjczyk
Algierczyk chciał się poddać karze bez rozprawy. Sąd w Ełku i rodzina zabitego Daniela nie wyrazili zgody

Sąd Rejonowy w Ełku nie zgodził się, by właściciel baru z kebabem, pod którym w Sylwestra doszło do zabójstwa, poddał się karze bez przeprowadzenia rozprawy. 41-letni...

Zamknij
RadioOlsztynTV