Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzynaście konkurencji, w tym tor przeszkód. Żołnierze sprawdzili swoje umiejętności

Fot. J. Sulecki

Marszobieg, testy sprawnościowe i przepychanie samochodu. Takie m.in. zadania czekały żołnierzy biorących udział w zawodach w Braniewie.

Wojskowi mogli sprawdzić swoje umiejętności. – To zawody użyteczno-bojowe. Chcemy wyłonić najlepszą drużynę w batalionie – powiedział mjr Marcin Czapliński, zastępca dowódcy batalionu zmechanizowanego w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej

W rywalizacji  udział brało 60 żołnierzy, na których czekało 13 konkurencji, w tym tor przeszkód. – Wymaga on sporej kondycji, dużo wytrzymałości oraz siły. Ważny też jest czas, w którym zostaje pokonany – podkreślił kpr. Maciej Waldemar Gajowniczek.

Jak sobie poradzili uczestnicy zmagań? – Mamy bardzo dobrą i zgraną ekipę. Wprawdzie zmęczenie daje trochę o sobie znać, sporo dźwigamy, ale mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli – mówił szer. Kamil Wojciechowski. Jak dodał st. szer. Beniamin Karandziej, każdego roku na zawodach pojawiają się nowe dyscypliny, do których trzeba się solidnie przygotować.

Żołnierze z najlepszymi wynikami otrzymali puchar dowódcy batalionu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

 

Więcej w wojsko, zawody
Szkolenie, przysięga i pokaźny żołd. Wakacje z wojskiem dla uczniów i studentów

Wakacje to znakomity moment na zaciągnięcie się do wojska. Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz zainaugurował projekt Wakacje z Wojskiem. Przedsięwzięcie adresowane jest przede wszystkim do młodzieży...

Zamknij
RadioOlsztynTV